KONST / Litografier / Färglitografi 15618433
nr 1561 8433
Mikael Frygelius
(1952-2001), Sverige
Utsikt från Södermalm. Signerad, numrerad Hc 33/40. Färglitografi, bildmått: 37x45 cm, yttermått inklusive ram: 53x60 cm
Mikael Frygelius, svensk målare född i Kristinehamn 1952, död i Stockholm 2001.
Utrop:
500 kr
Såld:
150 kr
måndag 4 september 2023
kl 19:07:12
1/9 00:28:22
100 kr
4/9 18:59:11
Mikael Frygelius
Läs mer om Mikael Frygelius